איפה כדאי לעשות חופשה כשרה בישראל

עבור משפחות מסורתיות ודתיות מתאימה חבילות נופש כשרה. יש לציין שגם משפחות חילוניות בחלקן מקפידות על כך, ולכן יש דרישה גבוהה לחבילות נופש כשרות.  משפחה חילונית טיפוסית לרוב לא תיתן משקל לנושא הזה אך כאשר מדובר על משפחה חרדית, דתית, או מסורתית – יש לכך חשיבות רבה. חופשה כשרה פירוש הדבר כמובן מזול כשר ומטבח כשר, כמו גם ההקפדה על רחצה נפרדת עבור חלק מהזרמים בדת. מסורתיים לא תמיד מקפידים על כך אך עבור משפחות דתיות וחרדיות מדובר באלמנט חשוב.

לבחור מלון לנופש כשר

מלונות בישראל מציעים כאמור חופשות כשרות ויש מלונות מסוימים שידועים יותר בנופש הכשר שהם מציעים משום שהמלון ערוך ומתורגל לכך. מלונות כשרים נפוצים יותר באזורים שבהם יש בריכה, ולא חוף ים, משום שבחוף הים לא תמיד יש רחצה נפרדת. ולכן נופש כשר נפוץ יותר במלונות באזורים נטולי חופים כמו למשל בירושלים, בגולן ובגליל. האוכלוסייה החילונית פחות נוהרת לאזורים אלו משום שאין בהם אטרקציה של חופי ים, ולהיפך לגבי הציבור החרדי והדתי.

בתי מלון יוקרתיים לצד בתי מלון בדרגות אירוח פחות יוקרתיות מציעים כולם כאחד נופשים כשרים. על מנת להוזיל את עלות הנופש אפשרות מומלצת היא להתאגד כמה משפחות חרדיות או דתיות ולפנות למלון להזמנה של חדרים רבים עבור אותו טווח תאריכים או כמה תאריכים. כאשר תגיעו בקבוצה ותשריינו כמות גדולה של חדרים בבת אחת המלון ישמח לבוא לקראתכם במחיר. וכמובן שככל שמדובר בקבוצה גדולה יותר מבחינת כמות משפחות וכמות אורחים – הרי שהמלון יבוא לקראתכם יותר במחיר.

נופש כשר באילת

באילת יש היצע יפה של מלונות ושל מקמות בילוי ופנאי לאוכלוסייה הדתית. כך למשל יש כמה עשרות של מסעדות כשרות ומזנונים כשרים. מלונות באילת בחלקם ייעודיים לציבור הדתי ובחלקם מכשירים ומתאימים את מתקני המלון השונים לטובת ציבור זה. מנגד, קשה למצוא באילת דירות כשרות לנופש. לינה בדירת נופש באילת היא אופציה שכיחה לצד לינה במלונות רשת, אך הציבור הדתי פחות יימצא לכך מענה בעיר. יש בעיר שני מקוואות ויש כמה עשרות של בתי כנסת ומניינים. מבחינת רחצה בים יש באילת את חוף הדתיים שהוא חוף רחצה עם הפרדה. החוף נודע גם בשמו – החוף הנפרד. הוא ממוקם בחלק הצפון מזרחי של המפרץ בעיר. זהו חוף מוכרז.

יש באילת מגוון של מלונות כשרים ומלונות מותאמים כאמור למגזר הדתי ותוכלו לבחור את המלון שמתאים לכם. אם תתארגנו כקבוצת רכישה ותזמינו בבת אחת כמות גדולה של חדרים לאותם תאריכי נופש הרי שהמלון יבוא לקראתכם מבחינת סוג הכשרות שתדרשו ממנו. מדובר ביתרון ענק ולכן שווה מאוד להתארגן כמה וכמה משפחות ולהזמין נופש יחדיו.

נופש כשר בצפון הארץ

גם בצפון הארץ תוכלו למצוא מבחר של מלונות לחופשה כשרה, אפילו יותר מההיצע שיש באילת. מלונות בצפון הארץ מציעים חבילות אירוח שונות לציבור הדתי, במנעד של מחירים. כך למשל המלון בקיבוץ לביא כשר למהדרין, והוא ממוקם באזור קסום וירוק עם נוף משגע. המלון מספק מענה לדרישות הציבור הדתי בצורה מלאה כאשר יש התאמה מלאה גם לשומרי שבת. חשוב לציין שגם צוות המלון במקום מורכב מכמות רבה של עובדים שומרי מצוות. יש לציין שקיבוץ לביא הוא קיבוץ דתי והוא משתייך לתנועת הקיבוץ הדתי. הקיבוץ ממוקם בגליל התחתון. לצד קיבוץ לביא תוכלו גם להנות ממלון שומר כשרות הממוקם לחופה המזרחי של הכינרת בו יש מתחם פרטי של חוף עם בריכת שחיה. המלון כשר למהדרין ויש התאמה מלאה לשומרי שבת. גם בטבריה תוכלו למצוא לא מעט מקומות לינה ואירוח לציבור הדתי. העיר טבריה ידועה בזיקה שלה לדת ולשומרי מסורת ולכן ניתן למצוא בה מקומות לינה ואירוח לצד מלונות מותאמים לאורח החיים הדתי. כך, תוכלו למצוא בעיר מלון בוטיק השוכן במבנה היסטורי ולמלון יש תעודת כשרות בהשגחתה של רבנות העיר טבריה ומוגשת בו ארוחת בוקר המתאימה לשומרי כשרות.

מלון בוטיק הוא גם אפשרות לינה נהדרת לנופש עם חדרים יוקרתיים, והרבה אינטימיות ופרטיות. חשוב לציין שמלונות בוטיק פחות מתאימים לציבור הדתי וחשוב לברר מראש טרם ביצוע ההזמנה האם יש התאמות במלון ואילו התאמות בדיוק.  בצפון הארץ יש מגוון של מסעדות המתאימות לציבור הדתי עם כשרות ועם כשרות למהדרין, כך שנושא ההסעדה בחוץ הוא לא בעייתי. משפחות דתיות נוהגות לפקוד את מסלולי ההליכה שבצפון הארץ יותר במהלך השבוע, ולא בסופי השבוע משום שמירת השבת.

נופש כשר בתל אביב

תל אביב אומנם נתפסת כעיר הבליינות בה חיי הלילה והמסיבות לא פוסקים, אבל צד אחר של תל אביב הוא הצד הלאומי דתי, כאשר בשכונות רבות בעיר יש ריכוז של אוכלוסייה דתית כמו גם תיירי חוץ דתיים אשר בוחרים לנפוש דווקא בה. יש בעיר חוף נפרד, פיזור מעולה של בתי כנסת, ומבחר של בתי מלון עם מטבח כשר. כך, כמה מלונות בתל אביב מציעים חבילות נופש עם מטבח כשר ומתקנים נוספים המתאימים לציבור הדתי. כן מומלץ לוודא מול המקום כי לא חל שינוי כלשהו בהתאמות.

בתל אביב מצויים כמה אתרים ומקומות בעלי קדושה וזיקה לדת. בית הכנסת הגדול שבעיר מושך אליו מבקרים רבים ותוכלו אף לתאם סיור מודרך במקום. תוכלו גם לבקר במוזיאון העם היהודי הנקרא "אנו". במקום מצויים ארבעה אגפים מסבירי פנים ומרתקים אשר מספרים את סיפור היהדות ואת סיפורו של העם היהודי, וניתן לתאם ביקורים קבוצתיים.

נופש כשר בים המלח

בים המלח יש ריכוז של מלונות יוקרתיים עם מתקני ספא וגישה נוחה מאוד לחופי ים המלח העשירים במינרלים. יש בים המלח חוף רחצה נפרד ולכן נופש בים המלח הוא אפשרות אידיאלית לציבור הדתי. מלונות בים המלח מציעים מגוון של חבילות נופש ותוכלו להנות מבילוי משפחתי או זוגי ברמה גבוהה מאוד. כך למשל תוכלו לשלב בנופש רחצה בבריכות גופרית, סוגים שונים של מסאג'ים, סאונה פינית ועוד. חשוב לשים לב שבים המלח כמות המלונות היא מצומצמת יותר ולכן כדאי להזמין מקום מראש. ימי חול מבוקשים יותר בציבור הדתי, אך אלו גם הימים העדיפים על קבוצות מאורגנות רבות – ולכן ההמלצה היא לשריין מראש.

לפניכם חדשות, ומידע שימושי יסייעו לכם לארגן חבילת נופש כשרה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *