טיול מאורגן להודו

טיול מאורגן להודו – איצ'יקדנה ובוליבוד!

לא חייבים לעשות טיול תרמילאים להודו, היא יפה לכל גיל, חוויה חד פעמית והרבה אנשים דווקא בוחרים לעשות טיול מאורגן להודו, זה הרבה יותר נוח ופחות מבלבל, מאשר להחליט לאיזה מדינה מ-25 המדינות של הודו כדאי לטייל, האם בצפון או בדרום ומה לראות. ככה פשוט נצמדים למסלול הטיול אותו בוחרים וחוזרים עם צ'אי וקארי וחיוך רחב. זוהי תת יבשת והמדינה השנייה הכי גדולה בעולם (מבחינת אוכלוסיה). יש בה הרבה ניבים של שפה ויש הבדל בין הצפון והדרום, המזרח והמערב. יש בה כל כך הרבה עושר וגיוון שזו בדיוק הסיבה שאנשים נוסעים לטייל בה וכאשר הם חוזרים, הם מרגישים שבעצם עוד לא ראו כלום. לכן, ההמלצה שלנו היא לבחור טיול מאורגן להודו שיש בו טעם מכל אתר היסטורי או מקדש חשוב והעיקר להרגיש את הצבעוניות והטעם תרתי משמע של הודו האמתית.

צפון הודו – הרי ההימאליה המושלגים

אם תבחרו טיול מאורגן להודו שמגיע לצפון המדינה, תוכלו לראות את הרי ההימאלייה המושלגים. נהר הגנגס העצום נמצא במפרץ בנגל. במערב הודו נמצאות מדבריות רג'אסטן ובדרום תוכלו לבלות בחופים של גואה. הניגודיות בהודו באה גם לידי ביטוי בנוף ובמזג האוויר. בדרום מאוד חם, בהימאלייה בצפון עדיין מפשירים השלגים ובכל מקום לכאורה פוגשים המון הודים אבל כך אחד מהם מדבר בשפה בניב אחר, יש לו צבע אחר וססגוניות ותרבות משלו.  

דלהי – עיר הבירה. שיכרון חושים

בדלהי נסו לדמיין גרים כ-12 מיליון איש. איך שמגיעים אליה ולרוב זו התחנה הראשונה של כל טיול מאורגן להודו, מרגישים רואים ושומעים את הקולות, הצבעים והחיים עצמם. יש בה שווקים הומים ומודרניזציה, יש בה מכל וכל. יש את דלהי הישנה עם כל הריקשות שמצפצפות מכל מקום, עם המקדשים, המבצרים והמסגדים מהמאה ה-12 וגם המבצר האדום "וה ראג' דהאט" והמסגד הגדול של דלהי בו נשרפה גופתו של מהטמה גנדי, המשמש כמקום עלייה לרגל למיליוני הודים. דלהי החדשה לעומת זאת, היא המקום לברוח מכל ההמולה למזרקות, גנים, מרכזי קניות וכמובן לא לשכוח להגיע לטאג' מאהל המאוזוליאום שהוא יצירת מופת מרהיבה.