טיול לויאטנם

טיול לויאטנם ולאי פוקוק

אחרי שכבר מיצינו את לונדון, רומא, פריז ואמסטרדם, ובעצם כבר ביקרנו ברוב מדינות אירופה, הגיע הזמן לגלות יעדים חדשים – ואין כמו טיול לויאטנם כדי להבין עד כמה העולם מגוון, מרתק ויפה. בעצם יש אופציה טובה אפילו יותר: לטייל בויאטנם ולסיים באי פוקוק.

האנוי והצפון

צורתה של ויאטנם דומה לבננה – צרה ומוארכת. מוקד עניין אחד נמצא בחלק הצפוני של המדינה ששטחה הוא כ-330,000 קמ"ר (פי 16 מישראל) ומספר בני האדם שחיים בה הוא כ-100 מיליון. מוקד זה כולל את האנוי בירת ויאטנם שבה כדאי לבקר בעיקר בעיר העתיקה; את מפרץ האלונג שכולל אלפי איים קסומים, כפרי דייגים צפים, נקרות, מערות ועוד מראות שלא תשכחו עוד הרבה זמן; את אזור סאפה שבו חיים שבטים מקומיים וישנם גם שווקים מעניינים; את אזור קאו באנג שליד הגבול עם סין ושבין השאר יש בו מערת נטיפים מרהיבת עין בשם מערת הנמר; ועוד שלל אטרקציות.

הו צ'י מין סיטי והדרום

העיר הגדולה ביותר של ויאטנם, שגם בה כדאי לטייל כמובן, היא הו צ'י מין סיטי שנמצאת בדרום המדינה (המרחק בינה לבין האנוי הוא כ-1,500 ק"מ). בעיר זו כדאי לבקר בקתדרלה המרשימה שנקראת נוטרדאם, בבית הדואר הישן שאותו תכנן גוסטב אייפל וגם בארמון האיחוד.

עוד אזור שהוא חלק בלתי נפרד מכל טיול לויאטנם הוא דלתת המקונג. לאורך הנהר ישנם כפרים יפים ושווקים צפים, ובעיקר תוכלו ליהנות מהזדמנות לצפות בנופים ייחודיים ובשגרת החיים המרתקת של תושבי האזור שלכשעצמה מהווה סיבה טובה מאוד לטייל בויאטנם.

למה כדאי לשלב נופש בפוקוק עם טיול לויאטנם?

פוקוק, שנקרא גם אי האזמרגד, הוא אחד המקומות המפנקים ביותר באסיה ובעצם בעולם כולו, כך שכדאי לשלב מספר ימי נופש אחרי שהסתיים הטיול בויאטנם עצמה. פוקוק הוא גם מקום מצוין לחובבי הצלילה בזכות שפע אוצרות הטבע שנמצאים במפרץ תאילנד והעולם התת מימי המרתק באופן כללי.

התקופה האידיאלית עבור טיול לויאטנם בשילוב נופש בפוקוק היא פברואר עד אפריל. גם דצמבר וינואר אפשריים אם כי בצפון המדינה קר יחסית בחודשים אלה.