ויזה לארה"ב

מה כדאי לדעת כשרוצים להוציא ויזה לארה"ב? 

כפי שקורה בלא מעט מקומות אחרים בעולם, גם כאשר מדברים על כניסה לארצות הברית אנחנו רואים שצריך להציג ויזה. אותו מסמך שעונה לשם ויזה למעשה מאשר את העובדה שאדם פלוני מסוים אכן יכול להיכנס למדינה. חשוב להבין: מאוד לא מומלץ לנסות להתנהג כ"ישראלים" ולחשוב ש"יהיה בסדר". כלומר, הגישה שאני יכול להגיע בלי ויזה ומישהו כבר יכניס אותי ממש לא תעבוד במקרה של ארצות הברית. לכן, אם אתם חושבים לנסוע לטיול חלומי בניו יורק, לקפוץ ללאס וגאס או להגיע לכל מקום אחר, כדאי שתבררו האם גם אתם צריכים להוציא ויזה לארה"ב. רוב הישראלים בהחלט נדרשים להוציא ויזה כדי לבקר בארצות הברית אך יש גם מקרים מעטים שבהם ניתן יהיה לקבל פטור. 

איך מוציאים ויזה לארה"ב? 

אם אתם אנשים מבוגרים שהפעם האחרונה שהם הוציאו ויזה לארה"ב הייתה לפני עשרות שנים, בוודאי תשמחו לדעת שהיום הדברים עובדים בצורה הרבה יותר יעילה ומתקדמת. זה אומר שאם בעבר הייתם צריכים לעמוד שעות בתור, להגיע מוקדם ולהציג אינספור מסמכים, הרי שהיום הדברים הרבה יותר יעילים. למעשה, בימינו, כשמדברים על הוצאה של ויזה לארצות הברית, אפשר לעשות את הכול אונליין! זה משנה את חוקי המשחק, חוסך לכם הרבה מאוד זמן ובסופו של דבר יהיה עליכם להגיע לשגרירות רק כדי לעבור ראיון קצר.

האם זה עולה כסף? 

כמובן שאם מדובר על מערכת אוטומטית שבעזרתה אתם יכולים להוציא את הויזה שלכם לארצות הברית, הרי שגם יהיה עליכם לשלם על כך העניין. החדשות הטובות הן שלא מדובר על עלות מאוד גבוהה, כי נכון לחודש פברואר, כשמדברים על הוצאת ויזה לארה"ב מדברים על תשלום של 160$ בלבד. מה שכן חשוב לקחת בחשבון, זה שאם אתם מגיעים לשגרירות כדי לעבור ראיון אישי, בהחלט כדאי יהיה להגיע עם מסמכים שונים, במיוחד אם אתם עובדים כעצמאים. אומנם יכול להיות שלא יבקשו מכם לראות שום מסמך, אך מצד שני, עדיף שיהיה לכם כל מה שהפקיד אולי ירצה לראות, פשוט כדי לחסוך זמן, עצבים ומבוכה.